LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Në mëngjes i shan njerëzit me “libër shpie”, në darkë u kërkon ndjesë”/ Paloka i “përvishet” Ramës: Frikacak, i ç’ekuilibruar

4 Maj 2020, 07:08, Politikë CNA

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar  në lidhje me një postim të kryeministrit Edi Rama, ku kërkoi ndjesë publike disa komentuesve që tha se mund t?i ketë ofenduar gjatë replikave.

Paloka ka postuar edhe një video ku hidhen dyshime se një pjesë e komenteve pozitive në profilin e Ramës bëhen nga llogari false.

Sipas Palokës, Rama që shquhet për përdorimin e profileve false, për të mbajtur në këmbë propagandën e tij.

?Në mëngjes në facebook, në drekë në facebook, në darkë në facebook. Udhëheq ushtrinë e profileve fallco që paguan me paratë e shqiptarëve për t?i kundërvënë ndaj kujtdo që nuk ështe dakord me Edi Ramën.

Në mëngjes i shan njerëzit me ?libër shpie?, në darkë u kërkon ndjesë. Dhe e nis çdo ditë nga e para sipas shprehjes që i shkon më shumë ?ujku qimen e ndërron, por zakonin s?e harron?.

Në fakt, nuk është vetëm një i ç?ekuilibruar, që nuk e di ç?bën. Është një frikacak që fshihet pas facebookut, pasi nuk ka këllqe të dalë në debat të vërtëtë  as me qytetarët, as me kundërshtarët politikë.?-shkruan Paloka.

Kujtojmë këtu se Rama në atë status në rrjetet sociale akuzoi edhe militantët e PD-së se i komentojnë me profile false.

Lajmet e fundit nga