LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tritan Shehu publikon fotot/ “Miopia e qeverisë po rrezikon jetën e qytetarëve”

3 Maj 2020, 17:11, Politikë CNA

Ish deputeti i PD, Tritan Shehu ka shpërndarë një foto në rrjetet sociale ku tregon se si qytetarët e Tiranës kanë mbushur sot digën e liqenit artificial dhe parqet.

Shehu ngren akuza se qeveria po rrezikon jetën e tyre, duke i detyruar të shëtisin në një rrugë të ngushtë, mbi digën e liqenit, sepse të gjitha ambjentet e tjera janë të mbylluara.

?Miopia qeverisese po i nxjerr qytetaret ne grupe duke rrezikuar rende!
Pamjet e sotme te Tranes jane jo vetem shqetesuese, por te rrezikeshme, mijra qytetare qe detyrohen nga pa aftesia e atyre qe qeverisin te shetisin ne nje rruge te ngushte mbi digen e liqenit articial, sepse te gjitha ambjentet e tjera, parqet, levizja drejt hapesirave qofte atyre te Dajtit, bregdetit, etj jane te mbyllura!!!
Kthehuni reth nje vit me pare ne nje te diele si kjo e sotmja pa virusin, Tirana ishte pothuajse bosh se banoret ishin larguar, shperndare ne hapesira te ndyshme, pa dendesi midis tyre, ndersa sot me virusin ishin ngjitur-ngjitur!!!
Disa jave me pare, ne menyren me absurde, banoret i detyruan te ?shypeshin? me njeri tjeterin ne dyqanet, se cdo mundesi u ngushtua ne intervalin e vetem 60-90 minutash.
Tashti, ne vend qe te shfrytezohen per te ulur dendesine hapesirat e Shqiperise per popullesine e vogel te saj, kushtet tona klimaterike te favoreshme per te luftuar virusin e rritur imunitetin, pa dyshim nen rregulla adeguate kjo, po i detyrojne banoret ose te arrijne dendesi te frikeshme ne menyre kaotike, ose te rrezikohen ne ambjetet e mbyllura familjare, qe sot po akuzohen shume.
Dhe e gjithe kjo kuturru, pa asnje mbrojtje, pa asnje mundesi edhe per maskat e domosdoshme; pa asnje politike testimesh e rritje te tyre per te njohur realitetin, duke i rrezikuar keshtu njerezit seriozisht.
Pa pergjegjeshmeri e amatorizem tejet i rrezikshem ky nga Qeveria e institucionet e saj, qe u duhet thene mjaft!!?/CNA.al

Lajmet e fundit nga