LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Murrizi degjeneron Nikoll Lesin/ Lehesit dhe koha e palaçove

3 Maj 2020, 14:40, Politikë CNA

Deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi ka degjenruar publikisht botuesin e gazetës ?Koha Jonë?, Nikoll Lesi dhe kryeredaktorin e kësaj gazete, Mili Xhani, pas një shkrimi të publikuar dje, ku e quane partinë e re të opozitës parlamentare si ?Partia e Turpit?.

Në reagimin e tij të gjatë në rrjetet sociale, Murrizi rëndit “bëmat” një nga një të Nikoll Lesit, me vite dhe data ndërsa e konsideron atë si një lehës ordiner që perfaqëson më së miri llumin e kësaj shoqërie prej 30 vitesh.

“I detyruar ti pergjigjem gazetes? koha e pala?ove?, nje spurdhjaku me emrin milli xhanit, dhe padrinos se tij nikoll xhani Lehesit

Lehesit e te gjitha llojeve qenkan shqetesuar pse kam deklaruar se do te kanidoj ne vitin 2021 per DEPUTET!!!!

Koha kur duhej leje nga e gjithe tufa e LEHESEVE per te kaniduar ka shkuar ne PS me date 8 dhjetor 1990

Se pari i dashur mili xhani lehesi nuk jane 150 parti ne Shqiperi por 113.

Edhe po ta quash 4 parti partine qe shite ti Lehes xhani ne 2006, qe e rihape perseri ne 8 nentor 2007 ne diten e krijimit te partise meme nga vjen ti Lehes xhani, te quash si parti edhe shitjen dhe blerjen e gazetes tende o Lehes xhani te dy tre hereve,dhe te shitje blerjes se dy partive tjera ish aleatet tuaj pas 2013, maksimalja shkojne 119.

Po shtoj dhe partine tende te re qe ka vule por nuk pjerdh askush levizja lehese per vend pune e per para ja qe behen 120

Se pari une nuk kam bere asnje TURP ne kete vend prej dites qe kam ardhe ne kete bote por kurre turp prej 30 vitesh ne politike

Se dyti Z Kujtim Gjuzi eshte deputet nga lista e Bashes por eshte homologu juaj lehes xhani sepse eshte kryetar i nje partie ashtu si 11 te tjere sot ne kuvend e nuk kane pse krijojme parti tjeter

Veçse te 11 ata por edhe 102 te tjeret qe jane kryetar partie si zotnia jote, edhe pse fukarenj e jo palaço politik qe ndryshojne koalicione si ata te semaforit klientet, nuk i kane shitur e nuk i kane blere partite e gazetat si lehes xhani i kohes se tyre( koha jone)

Titulli i gazetes se themeluar nga ramiz alija ne maj 1991 eshte titulli qe i gjith soji i palaçove te fundit te komunizmit mendonin se pas ikjes se dores se pare te komunizmit kish ardhur koha e dores se fundit te funderrinave komuniste per te qeverisur Shqiptaret

Une nuk kam bere asnje turp lehes xhani se nuk kam qene spiun sigurimi

Po ti Lehes a ke qene????

Une nuk kam bere turp lehes xhani se nuk kam mare para serbe per te djegur Shqiperine

Po ti lehes a ke mare???

Une nuk kam bere asnje turp lehes xhani se nuk kam frymezuar bandat ne vitin 1997 me tre gishta ne Vlore

Po ti lehes a ke qene ne vitin 1997 me tre gishta ne Vlore?

Une nuk kam bere turp lehes xhani kur jame bere deputet ne vitin 1997 me vota jo me banda

Po ti lehes si u bere deputet?

Une kanidova ne vitin 2001 lehes xhani dhe mi vodhi votat kryeministri i qeverise tende qe te bente Nanon president e te merte partine socialiste

Po ti lehes a e mban mend qe humbe dhe urove si burre shteti rivalin tend Z Llesh Kola e pastaj u fute ne parlament si burre m e burre leshi me mandat te vjedhur???

A e mban mend z lehes qe more mandat kleringu me nje zone te Tiranes nga nje pazar i Nanos me PD???

Po ne vitin 2006 kur shite partine si lope rrace e te kujtohet lehes xhani??

Po me 8 nentor 2007 kur u merzite nga shitja e partise pare dhe krijove nje partiçkez tjeter zoti lehesi a e mban mend???

Por kur ndryshove ? burre? ne 2009 zoti lehesi dhe te bene zv minister kulture a te kujtohet???

Po kur shite gazeten koha juaj ne mars 2007 dhe e ribleve prap ne tetor 2013 a e mban mend zoti lehes???

Une nuk kam bere asnje turp lehes xhani edhe kur kam kaniduar i pa varur ne vitin 2005, kam kaniduar brenda koalicionit me PD ne vitin 2009, kam kaniduar me PD ne vitin 2013 por ngaqe hyne dy lehes kolege te tu qe edhe ata blene nje parti nuk hyra deputet

Edhe kur kam drejtuar per 5 vjet degen e PD Lushnje nuk kam bere turp lehes xhani

Edhe kur erdha deputet i PD ne shtator 2017 nuk kam bere turp lehes

Edhe kur nuk ika per te lehur pas gardhit me mend e tu si lehes karriere ne shkurt 2019 nuk kam bere turp o lehes xhani

Tani po te ftoj publikisht si lehes i ndyre prej 30 vitesh i politikes Shqiptare, si nje paloço te pa TURP te kesaj politike qe te me gjesh nje afere qe une kam me qeverine e sivllezerve tuaj prej vitit 2013??

Me gjej nje tender apo konçension qe kam une me qeverine e leheseve si soj yt palaço prej vitit 2013 dhe nxire se do te iki neser

Po o lehes i ndyre dhe nje pala?o pa shtylle kurrizore DO TE KANIDOJ NE VITIN 2021

Sepse aq vota sa partia jote LEHESE per nje vend pune nje tender nje karrike nuk i ka mare dot ne gjithe Shqiperine, une i kam mare ne 4 komuna te Lushnjes i pa varur ne vitin 2005

Çfardo liste te hartoj une me koleget e mi por jo me homologet e tu sepse ata nuk e shesin partine si ti, te siguroj qe do te jete shume me dinjitoze se te gjithe LEHESIT me pagese dhe veresie qe ka pare ky vend prej 30 vitesh duke filluar nga te pa turpshem si soji yt

Une nuk kam bere turp o lehes se as kam futur njeri ne burg e as kam spiunuar shoket dhe miqte

Po ti lehes a ke spiunuar njeri kur nga mesues fizike te ? emeruan? gazetare te gazetes koha juaj ne Lezhe??

Kur ben moral nje lehes ordinere qe perfaqeson me se miri llumin e kesaj shoqerie prej 30 vitesh per TURP me duket sikur shesin mend se jane te virgjera punonjeset e shtepive publike

Nese TURPI do te kishte nje fytyre dhe do te ishte nje person, ai do te kishte vetem fytyren tende o LEHES XHANI dhe do te ngjante si binjak me personin tend o LEHES XHANI MILI

Ps: A i more leket nga djegia e gazetes ? koha e palaçove? ne mars 1997 apo te kompesuan pa gjygj???

 

Lajmet e fundit nga