LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali i punësimit të gazetareve në UKT/ Belind Këlliçi publikon videon: Veliaj vazhdon të zhvasë taksapaguesit

3 Maj 2020, 15:14, Politikë CNA

Skandali i punësimit të dy gazetareve të njohura, Mira Kazhani dhe Bieta Sulo pranë UKT-së së Tiranës ka shkaktuar mjaft zhurmë këto ditë.

Vetë kryebashkiaku Erion Veliaj, u përpoq të justifikohej me argumente qesharake, ndërsa i doli në mbrojtje dy gazetareve duke thenë se një kompani e madhe si UKT ka gjithmonë nevojë për këshillat e specialistëve të mediave dhe kjo është një gjë që ndodh tipikisht.

Lidhur më këtë, ka reaguar dhe kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, i shkruan se Veliaj vazhdon të shvasë taksapaguesit e Tiranës me një grusht njerëzish që e ndihmojnë atë me propagandën e tij të përditshme.?

Erion Veliaj mashtron publikisht mbi situatën e ujit të pijshëm në vend dhe fsheh faktin që, përveçse ka rritur çmimin e ujit, nuk ka bërë asnjë investim në të mirë të interesit publik. Përkundrazi, vazhdon të zhvasë taksapaguesit e Tiranës me një grusht njerëzish që e ndihmojnë atë me propagandën e tij të përditshme.?/CNA.al

Skandali i rrogave në UKT

Erion Veliaj mashtron publikisht mbi situatën e ujit të pijshëm në vend dhe fsheh faktin që, përveçse ka rritur çmimin e ujit, nuk ka bërë asnjë investim në të mirë të interesit publik. Përkundrazi, vazhdon të zhvasë taksapaguesit e Tiranës me një grusht njerëzish që e ndihmojnë atë me propagandën e tij të përditshme.

Gepostet von Belind Këlliçi am Samstag, 2. Mai 2020

Lajmet e fundit nga