LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta vijon turin nëpër Shqipëri/ Ndalet në fshatin e zëdhënësit të tij

3 Maj 2020, 18:34, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta vijon prej disa ditësh udhëtimet e tij në qytete të ndryshme të Shqipërisë.

Sot ai është ndalur në fshatin Blush të Korçës ku ka origjinën zëdhënësi i tij Tedi Blushi.

Ka qenë ky i fundit që ka publikuar një foto në rrjetet sociale, ku tregon se mes shumë njerëzve puntorë kanë takuar edhe Fani Jano një banor i këtij fshati me tëcilin ndanë rrëfimet.

?Me Presidentin, në Blushin e rrënjëve të mia!
Kënaqësi të takonim shumë njerëz të mrekullueshëm e punëtorë dhe enciklopedinë e gjallë, Fani Jano, që me rrëfimet e tij na ktheu pas në të kaluarën e ndritur të këtij fshati me emër në Kolonjë.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga