LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Me çfarë morali do i bindni demokratët”/ Analisti vë me “shpatulla pas muri” Desada Metajn pasi ju zbuluan lidhjet me Erion Veliajn

3 Maj 2020, 20:48, Politikë CNA

CNA.al publikoi në fillim të prillit një material të plotë në lidhje me një skandal, të këshilltares së kreut të PD-së, Lulzim Basha, Desada Metaj dhe bashkëjetuesit të saj Sokol Toska.

Në dokumentet e siguruara nga CNA.al, rezulton se bashkëjetuesi i Desada Metaj, pra këshilltares së Lulzim Bashës që ?lufton? më mish e shpirtë për të rrëzuar Rilindjen e Edi Ramës dhe Veliajt, është shpërblyer me vend punë në administratë ku qarkullojnë mijra-miliona euro.

Lidhur me këtë skandal ka reaguar dhe analisti Ilir Demalia i cili i drejton disa pyetje publike Desada Metaj ndërsa i kujton se  me çfarë morali do i bindë tashme ajo dhe kryetari i saj Basha elektoratin demokrat për ti ndjekur nga mbrapa.

?Qorrsokaku nuk ishte fare qorr.

Kur më gënjen njëhërë turp për ty. Të dytën herë është turp për mua, -thotë një shprehje në Amerikë.

Sot unë i kërkova falje publike Desada Metaj, pasi kisha shkruar në shkrimin tim,qe u botua në disa media, se Desada merr rrogë në Ndërmarrjen e Ujrave nga Bashkia e Lali Erit.

Por çfarë e lidh Desadën me Lali Erin? Unë i kërkova falje publikisht Desada Metaj, që gabimisht në burimin e lidhjes së saj me Lali Erin, ishte burri Desades sipas burimit dhe unë kisha vendosur Desadës

Desada, duhet të prononcohet publikisht!

A është Sokol Toska burri juaj në auditues i Albpetrol që varet nga Ministria e Energjitikës me ministre Belinda Balluku?
Sa është shuma që merr dhe fondet si audit?! “Gojët e liga” thonë me mijëra euro!

A është Sokol Toska burri juaj ekspert kontabël pranë Ujësjellsit në Bashkinë e Tiranës i emëruar nga Erion Veliaj ku merr rrogë 5milion lekë në muaj apo 5 mij dollarë?

A ka pasur një përplasje në Ministrinë e Energjitikës në lidhje me ekspertin e jashtëm, Sokol Toska dhe pagesën e tij për çertifikimin e bilancit nga 40-50 mijë euro?

A keni ju tre biznese në emrin tuaj dhe të burrit tuaj Sokol Toska?

Si ka mundësi që ju si këshilltare e Lulzim Bashës, që “luftoni” me mish e me shpirt për të rrëzuar Rilindjen e Ramë-Veliajt t’ju shpërblejnë burrin tuaj me vënde të administratës ku qarkullojnë mijra-miliona euro? A bën sens kjo për ju?

Me çfarë morali do të bindni ju dhe kryetari juaj nesër elektoratin demokrat për t’ju ndjekur ju nga mbrapa?!

Churchilli na ka mësuar: Politika është imorale, por ka një moralitet brënda imoralitetit politik. Në Shqipëri politika dhe media në shërbim të kësaj politike klanore-banditeske është kthyer në kuplara.

Ky është vetëm fillimi, shumë shpejt do të shikoni materiale të bashkëpunimit kazanit politiko-mediatik të të gjitha ngjyrave, që shkrihen në një, në abuzimin, korrupsionin, vjedhjen si krim ekonomik-politik që i kanë shkaktuar shqipërisë”/CNA.al

Zbulohen fijet/ Desada Metaj dhe lidhjet e Republikës së re me Rilindjen, dhjetra mijë euro pagesa

Lajmet e fundit nga