LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plagosje në Kavajë/ Lushnjari godet me thikë në person

4 Maj 2020, 13:44, Politikë CNA

Një plagosje ka ndodhur ditën e sotme në Kavajë.

Blutë bëjnë me dije se lushnjari me iniciale I.S ka goditur me thikë shtetasin me iniciale N.C.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta, ndërsa i plagosuri është dërguar menjëherë në spital dhe është në gjendje të rëndë shëndetësore.

“Nga specialistët për Hetimin e Krimit të Komisariatit të Policisë Kavajë u bë arrestimi në flagrancë, për veprat penale ?Vrasja me dashje, e mbetur në tentativë, kryer në bashkëpunim? dhe ?Mbajtja pa leje e armëve të ftohta?, i shtetasit I. S., banues në Lushnjë, pasi, për motive të dobëta ka plagosur me thikë shtetasin N. C., i cili ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua mjeti prerës thikë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkohë janë hapur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes./ CNA.al

Lajmet e fundit nga