LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

BE ndihma Shqipërisë në luftën kundër Covid-19/ Soreca: Me relaksimin e masave duhet më shumë kujdes

4 Maj 2020, 14:47, Politikë CNA

Bashkimi Evropian i ka dhuruar disa ndihma Ministrisë së Shëndetësisë, në kuadër të përballimit të situatës së krijuar nga COVID-19.

Teksa i dorëzoi ndihmat Ministres Ogerta Manastirliu, ambasadori Luigi Soreca tha se javët në vijim BE do të sjellë kite të tjera testimi në Shqipëri, ndërsa bëri dhe apel që të tregohet më shumë kujdes me zbatimin e rregullave tani që masat po lehtësohen.

 ?Me lejoni të them që kjo nuk do të thotë që ne nuk duhet të vazhdojmë të jemi të disiplinuar në të ardhmen.  Përkundrazi të mos harrojmë që virusi nuk është zhdukur, virusi këtu është ende, që do të thotë që me relaksinimi e masave të gjithë duhet të bëjmë kujdes, të gjithë duhet të vazhdojmë të tregojmë sa më shumë disiplinë që të jetë e mundur edhe në të ardhmen.?/CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga