LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarata "bombë" e Nishanit/ "Njerëz me Covid-19 kanë ndërruar jetë pa qenë në spital"

4 Maj 2020, 18:41, Politikë CNA

Ish-presidenti Bujar Nishani ka bërë një deklaratë të fortë, teksa po fliste për personat e konfirmuar me koronavirus dhe masat e qeverisë.

Ish-presidenti pretendon se disa njerëz të infektuar kanë humbur jetën pa qenë asnjëherë në spital dhe sipas tij qeveria nuk i ka deklaruar.

“Qeveria ka vepruar me shumë vonesë për mos lejimin e përhapjes së virusit në masë. Nuk ka lejuar dhe ka ndëshkuar qytetarët që bënin analiza në privat. Kam informacione të verifikuara se njerëz të cilët kanë ndërruar jetë me Covid-19 nuk kanë qenë në spital me simptomat e kësaj sëmundjeje dhe nuk janë deklaruar nga autoritetet për shkaqe të pandemisë?, tha Nishani në Fax News./ CNA.al

Lajmet e fundit nga