LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ti me Fatos Nanon vratë Azem Hajdarin”/ Gjuzi akuza të forta Neritan Cekës

4 Maj 2020, 21:31, Politikë CNA
“Ti me Fatos Nanon vratë Azem Hajdarin”/ Gjuzi akuza të

Deputeti i opozitës parlamentare dhe Neritan Ceka janë përplasur keq, mbrëmjen e sotmë në ?360 gradë? duke kaluar dhe në akuza të forta personale.

E gjitha nisi kur Ceka u shpreh se ky parlament është kuisling, ndërsa Kujtim Gjuzi iu kthye Cekës në akuza për kohën kur ai ka qenë ministër.

?Ky është një parlament qesharak në plan evropian. Mendoj që na mjafton kjo lloj fatkeqësie. E kam quajtur një parlament kuisling?, tha Ceka.

?Për arsye etika nuk po të rikthehem, por mos harro se ke qenë ministër me Fatos Nanon gjatë vrasjes së Azem Hajfdarit dhe gjatë ?97. Ke qenë njeriu që për hir të një karrigeje të ministrit të Brendshëm, dhe kemi pasur debat në këtë vit për këtë çështje. Nëse ruajmë respekt për ty, kuisling mbaje për vete, se ti me Fatos Nanon që vratë Azem Hajdari, ju jeni kuisling?, iu kthye Gjuzi./CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga