LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akuzat për tenderat sekretë/ Manastirliu: Është shumë serioze...

4 Maj 2020, 21:01, Politikë CNA
Akuzat për tenderat sekretë/ Manastirliu: Është shumë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i është përgjigjur akuzave të opozitës dhe ish-kryeministrit Sali Berisha për tenderat sekretë për maskat.

Manastirliu mohoi që tenderat të jenë bërë në mënyrë sekrete dhe e cilësoi shpifje akuzën e opozitarëve. Ajo theksoi se tashmë çështja i është lënë në dorë organeve të drejtësisë.

“Është shumë serioze dhe dua të them disa gjëra që janë të vërteta. E para nuk ka tendera sekretë, tederat në të gjitha procedurat janë bazuar në VKM, janë të botuara në fletoren zyrtare. Çmimin e maskave jua kemi treguar me shifra. Është ngritur një akuzë komplet shpifje dhe kjo tashmë i përket organeve të drejtësisë ta provojnë. Nuk dua të influencoj fare por dua të lë ata të flasin. Këta që akuzojnë më pas të mbajnë përgjegjësi”, u shpreh ministrja në emisionin “Opinion”./ CNA.al

Lajmet e fundit nga