LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Shko zëvendëso Endri Fugën”/ Kryemadhi kapet keq me Bolinon

4 Maj 2020, 21:16, Politikë CNA
“Shko zëvendëso Endri Fugën”/ Kryemadhi kapet keq me

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është përplasur me Carlo Bolinon sonte në emisionin ?Open?, lidhur me teoritë konspirative për numrin e vdekjeve në janar, që sipas Kryemadhit qeveria ka mashtruar.

?Ne kemi bërë një publikim ku tregohet se në janar të vitit 2019 kanë vdekur 1746 persona, ndërsa në vitin 2020 kanë vdekur 1442 persona. Kështu teoritë konspirative që tha Kryemadhi për numrin e vdekjeve në janar bien poshtë?, tha Bolino.

?Mirë, tani shko zëvendëso Endri Fugën?, iu drejtua Kryemadhi.

?E kemi publikuar në Shqiptarja.com?, vijoi Bolino.

? Po, tani ktheje në gazeta e qeverisë shqiptare. Unë nuk e lexoj Shqiptaren. Kam pyetur Gjendjen Civile dhe nuk më ka kthyer përgjigje.?, shtoi Kryemadhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga