LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

5 Maji “bashkon” Metën dhe Ramën

5 Maj 2020, 08:15, Politikë CNA
5 Maji “bashkon” Metën dhe Ramën

Sot kujtohet 5 Maji, Dita e Dëshmorëve të atdheut!  Me rastin e ?5 Majit?, politika ka zhvilluar homazhe tek Varrezat e Dëshmorëve.

Kjo ditë duket se ka ?bashkuar? Ramën dhe Metën, si dhe kryeparlamentarin Ruçi, të cilët kanë zhvilluar homazhe dhe kanë vendosur kurora me lule pranë Monumentit ?Nënë Shqipëri?.

Të vetëm, duke ruajtur distancimin social, pa shtrëngime duarsh, krerët e institucioneve më të larta të vendit kanë përkujtuar në këtë ditë dëshmorët e rënë në luftë.

Nga ana tjetër, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbërritur i vetëm, i veçuar nga pjesa tjetër e politikës, në varrezat e Dëshmorëve, në përkujtim të të rënëve në luftë.

Lajmet e fundit nga