LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-ministri i Ramës bën deklaratën e fortë/ Ja kush i ka marrë vendimet për koronavirusin

5 Maj 2020, 07:58, Politikë CNA
Ish-ministri i Ramës bën deklaratën e fortë/ Ja kush i ka

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë ?Rama 1?, Petrit Vasili shkruan se vendimet për koronavirusin i ka marrë vetëm kryeministri Edi Rama, dhe jo komiteti i grupit të ekspertëve.

Në një postim në rrjetet sociale, nënkryetari i LSI, ndërsa risjell në vëmendje një deklaratë të tij, të bërë në emisionin ?Real Story?, Vasili publikon një video, që sipas tij, tregon se i vetmi përgjegjës për vendimet e marra që shkatërruan vendin është Edi Rama.

?Vetem Edi Rama i ka marre vendimet dhe jo ekspertet!!

Ne 29 prill kam thene ne REAL STORY i intervistuar nga Gazetari Sokol Balla:

?Ctë them kur akoma edhe sot që flasim nuk dimë përbërjen e grupit të ekspertëve të komitetit për COVID 19 dhe kush është Kryetari i grupit të ekspertëve. Ti nuk e ke as Kryetarin dhe as grupin? Minimumi do kishte dalë emri i Kryetarit. Ky komitet që ndihmon në vendimarrje, ti vete si gazetar s?ke as edhe një raport të grupit të ekspertëve mbi baze te te cilit qeveria merr vendime. Ky është një sakatllëk?.

Shiheni VIDEON dhe binduni qe i vetmi pergjegjes per vendimet e marra qe shkaterruan vendin eshte Edi Rama.

Ekspertet nuk i ka begenisur fare as qe ti degjoje xhagajduri ne krye te qeverise qe qeveris nga FB.?-shkruan Vasili.

Lajmet e fundit nga