LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

PD denoncon/ Familja Basha braktiset nga qeveria, tre javë në çadër plastmasi

15 Dhjetor 2019, 10:48, Politikë CNA
PD denoncon/ Familja Basha braktiset nga qeveria, tre javë në

Partia Demokratike deklaron se familja e Lindita Bashës në Mamurras ka mbetur në një çadër prej plastmasi që prej tërmetit të 26 nëntorit.

Sipas PD-së familja Basha është braktisur nga qeveria dhe askush nuk ka shkuar të vlerësojë dëmet e tërmetit pavarësisht se kanë kaluar rreth tre javë.

?Familja e Lindita Bashës në Fushë Mamurras , si shumë familje të prekura nga tërmeti në Durrës, Laç, Lezhë, Manzë, Ishëm është braktisur nga qeveria.

Çadra prej plasmasi ku familja e saj jeton, rrëzon propagandën dhe mashtrimin me 5 yje të Edi Ramës. Shteti është inekzistent për familjet si e Lindita Bashës.

3 javë pas tërmetit, edhe pse faza e emergjencës ka kaluar, askush nuk ka shkuar të vlerësojë dëmet e banesës së saj, e cila, pas tërmetit, është shndërruar në një rrezik për jetën e familjes së Lindita Bashës.

Dëshmia e një nëne të vuajtur dhe të braktisur nga qeveria, është pasqyra më e pastër e dështimit të Edi Ramës në menaxhimin e krizës pas tërmetit?, thuhet në denoncim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga