LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kadastra zhvendoset në Rinas/ Punonjësit detyrohen të paguajnë vetë transportin

15 Dhjetor 2019, 11:51, Politikë CNA
Kadastra zhvendoset në Rinas/ Punonjësit detyrohen të

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar shpërnguljen e ambienteve të Agjensisë Shtetërore të Kadastrës në Rinas.

Duke iu referuar mesazhit të një punonjësi të ASHK-së, Berisha deklaron se institucioni nuk ofron transport pa pagesë për punonjësit, por sipas tij ata detyrohen ta paguajnë nga xhepi i tyre.

?Korrupsion masiv qeveritar me qerate per narkoinstitucionet!

Lexoni mesazhin e qyteterit dixhital. sb

Pershendetje drASHK vazhdon me parregullesi. Jam nje punonjese e ASHK. Un si çdo punonjes jam shqetesuar per njoftimet qe kemi marre per largimin nga godina aktuale e Drejtorive vendore (ish hipoteka) dhe zhvendosjen korruptive ne disa ambiente ne Rinas. Kjo eshte absurde qe nje institucion qe eshte ne sherbim te njerezve te shkoj ne periferi te tiranes. Se dyti, supozojme qe eshte me mire per ne si punonjes dhe per sigurine tone, si do na siguroje institucioni transportin pa pagese (nderkoh qe jemi njoftuar qe do paguajm vet transportin). Ky eshte nje absurditet dhe behet qellimisht qe te largohemi nga puna. Fshesa ne ASHK. I nderuar si do sigurojme ne femijet kur do duhet minimalisht nje ore te vish nga ai destinacion dhe kur femijet tane mbarojne kopshtet e cerdhet ne oren 5? Ju lutem publikojeni kete mesazh ndoshta reflektohet?, shkruan ish-kryeministri në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga