LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

9 vite nga liberalizimi i vizave/ Basha nostalgjik për kohën kur ka qenë në qeveri

15 Dhjetor 2019, 13:00, Politikë CNA
9 vite nga liberalizimi i vizave/ Basha nostalgjik për kohën kur ka

Në 9 vjetorin e lëvizjes pa viza, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dhënë një mesazh për shqiptarët, me anë të një videolive në rrjetet sociale.

Basha kthehet 9 vite pas në kohë, kur ka mbajtur postin e Ministrit të Brendshëm, ndërsa kujton udhëtimin e parë pa viza me një grup studentësh dhe të rinjsh më 15 dhjetor të 2010-ës.

Kreu i opozitës i garanton shqiptarëve se do bëjë gjithçka për të mbrojtur liberalizimin e vizave dhe për integrimin e Shqipërisë në BE.

?Të dashur bashkëqytetarë!
Para 9 vitesh, si Ministër i Brendshëm, shoqërova grupin e parë të studentëve dhe të të rinjve shqiptarë që udhëtuan pa viza në Bashkimin Europian. Bashkë, plotësuam një ëndërr, lëvizjen e lirë të shqiptarëve. Sot, dua t?ju uroj të gjithëve dhe t?ju garantoj se do të bëj gjithçka për ta mbrojtur këtë arritje dhe për të plotësuar shpresat dhe dëshirat e gjithësecilit prej jush për Shqipërinë anëtare të Bashkimit Europian. Ju uroj një të diel të mbarë!?, deklaron kryedemokrati./ CNA.al

Lajmet e fundit nga