LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Opozita rikthehet në rrugë/ Sot protesta e dhjetë kombëtare

8 Korrik 2019, 06:46, Aktualitet CNA

Pas zgjedhjeve vendore të 30 qershorit, ku Lulzim Basha i dorëzoi në tavolinë socialistëve 61 bashki,  opozita sot do të vijojë sërish në rrugë betejën kundër qeverisë së kryeministrit, Edi Rama.

Opozita ka ftuar sot qytetarët që t?i bashkohen protestës në  Bulevardin ?Dëshmorët e Kombit?, në orën 20:00.

Kjo është protestë e dhjetë kombëtare e opozitës, e cila kërkon menjëherë largimin e kryeministrit Edi Rama dhe krijimin e një qeverie tranzitore, që sipas tyre do të sigurojë zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Protesta e 10-të kombëtare e opozitës, vjen në një situatë mjaft të tensionuar të politikës, ndërkohë që edhe kreu i shtetit Ilir Meta ka dalë kundër mazhorancës, të cilën e ka akuzuar në lidhje me Reformën në Drejtësi.

Presidenti Ilir Meta e ka cilësuar Reformën në Drejtësi si ?Ramaforma?, ndërsa zgjedhjet e 30 qershorit, si votime socialiste./ CNA.al

Lajmet e fundit nga