LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat pësojnë ulje/ Ja si do jetë moti në vijim

8 Korrik 2019, 06:13, Aktualitet CNA

Moti për ditën e sotme do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave në veri të cilat do të pasohen nga reshje lokale të dobëta në shumicën e qarqeve.

Në qarkun Kukës reshjet priten të jenë lokalisht mesatare. Duhet theksuar që reshjet do të jenë më të mundshme në pjesët e tyre malore.
Në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet mund të marrin edhe formën e shtrëngatës (shoqëruar me rrufe dhe breshër).

Sipas IGJEUM, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 23 / 31 °C
në vendet e ulëta: 21 / 35 °C
në vendet malore: 16 / 30 °C

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare./ CNA.al

Lajmet e fundit nga