LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kryeministri në detyrë Tsipras flet përpara grekëve

7 Korrik 2019, 18:45, Aktualitet CNA

Kryeministrit aktual i Greqisë, Alexis Tsipras, ka reaguar në një prononcim për mediat, pas mbylljes së procesit të votimit dhe pas daljes së sondazheve të para ku partia e tij renditet e dyta.

Tsipras bëri me dije se kishte telefonuar fituesin e këtyre zgjedhjeve, kryetarin e Demokracisë së Re, Qirjako Micotaqis, dhe e kishte uruar për fitoren.

Kryeministri në ikje i Greqisë bëri me dije se ditën e nesërme do të kryejë të gjitha veprimet për të dorëzuar detyrën tek Kryeministri i ri.

?Pak më parë telefonova kolegun Micotaqis, të cilit i urova fitoren në zgjedhje. Nesër do kryej të gjitha veprimet për të dorëzuar detyrën tek Kryeministri i ri Micotaqis që të fillojë menjëherë punën. I kërkoj Demokracisë së Re të mos e marrë pushtetin me revansh, por të jetë në interesat më të mira të grekëve?, u shpreh Tsipras./CNA.al

Lajmet e fundit nga