LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Publikon foton kompromentuese të Bashës/ Edvin Kulluri, tre pyetje për demokratët

7 Korrik 2019, 20:56, Aktualitet CNA

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri, në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një foto ku shfaqet kryedemokrati Lulzim basha përballë George Soros në një tryezë diskutimi.

Në shkrimin e tij Kulluri i është drejtuar demokratëve të cilët përkrahin presidentin e Republikës në artikuliminn e tij anti-Sorso.

Kulluri ka shtruar disa pyetje për veprimet e kryedemokratio Basha pas takimit me Sorosin.

?Nuk i kuptoj demokratet qe perkrahin Meten ne artikulimin anti-Soros! Para se ta mbeshtesin dhe ta perdorin si motivim kunder Rames, duhet te shohin e rishohin kete foto dhe takim! Ky takim dhe ai me Ramen 6 ore ne 17 maj, jane jo transparente, okulte dhe te panjohur ne permbajtje. Por ka disa pyetje: 1) pse u ndaluan protestat pas asaj te 2014; 2) pse u dha miratimi per SPAK pa dijeni e PD; 3) pse nuk u cua ne Gjykate Kushtetuese Ligji per Arsimin e Larte i bere nga klientela universitare Rama-Basha! Ja pra te dashur demokrate, para se te hidheni me koke ne debate per te gjetur ?armiqte e brendshem? tek ne kritiket e Bashes, mendoni mbi keto qe po hedh ne kete postim!?,-shkruan Kulluri./CNA.al

Lajmet e fundit nga