LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ristani “godet” Bashën, Ramën dhe Metën

7 Korrik 2019, 20:00, Aktualitet CNA

Ish Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani në një postim në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me zgjedhjet e zhvilluara ditën e sotme në Greqi.

Sipas Ristanit, fitorja e opozitës greke por edhe përgjegjshmëria e kryeministrit në largim Tsipras tregojnë mësimet e shkollës demokratike greke.

Ristani në shkrimin e tij nuk ka lënë pa përmendur Shqipërinë dhe ka thumbuar politikanët kryesorë shqiptarë, si Lulzim Basha, Edi Rama apo Ilir Meta që janë përgjegjës për situatën e krijuar në vend.

Arben Ristani i ka krahasuar liderat shqiptarë me krimba që rriten në plagët e infektuara të Shqipërisë.

Postimi i plotë:

Fitorja e pritshme e opozites greke e drejtuar nga Kyriakos Mitsotakis, eshte nje fitore e shkelqyer e qendres se djathte ne Greqi dhe nje lajm I mire per partite e ketij spektri politik ne Europe dhe Shqiperi.
Demokracia ne veprim, ne vendin fqinj, ne keto zgjedhje te parakohshme, do japi frytet e saj per me te miren e popullit grek.
Pergjegjshmeria e kryeministrit ne largim Aleksis Tsipras spikat ne mesimet e shkolles demokratike greke.
Sa keq kur sheh dhe mendon se cfare ndodh ne Shqiperine tone.
Sa keq kur mendon se as pas 100 vjetesh nga koha e Nolit te madh, asgje nuk ka ndryshuar.

Kolltukofagët, (pushtetaret) krimba të verdhë me kokë të zezë, që rriten me plagët e infektuara të Shqipërisë në lëngim, këpushë, që mund t?i copëtosh, po jo t?i çqitësh nga trupi që kafshojnë e thëthijnë.

Lajmet e fundit nga