LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Unë do të jem kryeministri i të gjithë grekëve”/ Reagon për herë të parë Mitsotakis

7 Korrik 2019, 19:17, Aktualitet CNA

Greqia zhvilloi ditën e sotme zgjedhjet e parakohëshme parlamentare, zgjedhjet të cilat u fituan nga Demokracia e Re dhe rrjedhimist Qirjako Mitsotakis do të jetë kryeministrit i ri i Greqisë.

Në një reagim për mediat, kryeministri i ri i Greqisë Mitsotakis, falenderoi të gjithë mbështetësit dhe të gjithë ata që i besuan atij dhe forcës politike që ai drejton.

Gjatë fjalës së tij ai premtoi se do të jetë Kryeministri i të gjithë grekëve, pa bërë dallime.

?Nesër do të jetë një ditë e re për të gjithë Greqinë. Të bashkuar le të shkruajmë historinë tonë. Dua të falenderoj të gjitha ata që besuan tek ne dhe premtoj se unë do të jem Kryeministrit i të gjithë grekëve?, tha, ndër të tjera, Mitsorakis./CNA.al

Lajmet e fundit nga