LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nuk ndalet Basha/ Nga Xhelal Mziu tek Oerd Bylykbashi

7 Korrik 2019, 20:13, Aktualitet CNA

Kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi një takim informal në qytetin e Kamzës ku u prit nga Xhelal Mziu dhe disa qytetarë të cilët kreu i opozitës i ftoi të marrin pjesë masivisht në protestën e opozitës.

Nga Kamza e Xhelal Mziut, Basha është ndalur në qytetin e Durrësit ku u prit nga ish deputeti Oerd Bylykbashi dhe disa qytetarë.

?Masivisht duhet t?i bashkohemi protestës së ditës së nesërme për të treguar se të gjithë bashkë do ta bëjmë Shqipërinë si gjithë Europa. E nesërmja është bashkim i qytetarëve europianë që luftojnë për vlerat dhe parimet europiane. 30 qershori ishte dita që shënoi fillimin e fundit real të Edi Ramës?,-mësohet të ketë thënë Basha.

Padyshim në këtë takim nuk kishte si të mungonte edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi i cili ka zgjedhur ta festojë krah kryetarit ditëlindjen e tij./CNA.al

Lajmet e fundit nga