LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Protesta kundër Sorosit në SHBA/ Berisha i shpreh mirënjohjen e tij shqiptarëve

7 Korrik 2019, 20:44, Aktualitet CNA

Ditën e sotme një grup shqiptarësh në SHBA zhvilluan një protestë përpara Shtëpisë së Bardhë ku kërkonin largimin e Sorosit nga Shqipëria.

Në lidhje me këtë protestë ka reaguar edhe ish kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ku ka shpërndarë një video nga protesta.

Berisha ka shprehur mirënjohjen e tij të pakufishme për protestuesit.

?Proteste para Shtepise se Bardhe.

Qindra shqiptaro amerikane protestuan sot pas dite para Shtepise se Bardhe kunder nderhyrjes ne Shqiperi te kryespekullantit te planetit George Soros dhe krijeses se tij politike Edvin Kristaq Mafise, Moduros se Ballkanit. Mirenjohje te pakufishme ndaj tyre!

Ndiqni nje video te protestes se tyre. Sb?,-shkruan Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga