LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E pabesueshme/ Analisti:"E heq me një telefonatë Edi Ramën"

30 Maj 2019, 21:04, Aktualitet CNA
E pabesueshme/ Analisti:"E heq me një telefonatë Edi

Ndërkohë që opozita prej muajsh ka ndërmarrë aksionin opozitar për heqjen e Edi Ramës, nga posti i kryeministrit, duke mos ja dalë të fitojë gjesendi, analisti politik Shpëtim Nazarko është zotuar se do të mjaftonte një telefonatë e tij për t’ja arritur këtij akti.

Deklarimin e pabesueshëm Nazarko e bëri nga studioja e emisionit “360 Gradë”, ndërsa ishte duke debatuar me ish deputetin e listës Basha, mandatdjegurin Ervin Salianji.

Ky i fundit, gjatë diskutimit të tij u shpreh se ikja e Ramës nga kryeministër do të sjell hapjen e menjëherëshme të negociatave me BE, ndërkohë që në përgjigjen flakë për flakë Nazarko lëshoi frazën e pabesueshme.

” Unë jam përfaqësuesi i PD dhe i drejtohem popullit. Populli cfarë do të humbasë nëse do të largohet Rama? Ajo që tha Rama është turp i madh. Dëmtohet vendi tha, se qeverinë nuk ka ç’e gjen. Po pra për ShqipërinëtTërhiqu! Nëse ikën Rama sot Shqipërisë i çelen negociatat dhe po të iki Rama këto 800 milionë euro që merren nga buxheti i shtetit dhe financojnë edhe studio televizive”,- qe artikulimi i Salianjit.

 “ A  na e çon me firmë ta heq Ramën tani. Ma lësho me firmë e heq Ramën me një telefonatë. Po më dhe garanci për këtë tani do ta heq me telefon Ramën!”- ishin frazat e Shpëtim Nazarkos, që në një debat të dytë, me një tjetër të ftuar në këtë emision, ngriti zerin e pohoi se prej vitesh shërben si këshilltar i kryeministrave dhe presidentëve./ CNA.al

Lajmet e fundit nga