LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ke vjedhur veten budalla”/ Analisti demaskon Salianjin

30 Maj 2019, 20:42, Aktualitet CNA
“Ke vjedhur veten budalla”/ Analisti demaskon Salianjin

Ish deputeti i listës Basha, Ervin Salianji, i ftuar në studion e ?360 Gradë? , teksa foli për Raport-Progresin e KE, debatoi ashpër me analistin Shpëtim Nazarko.

Nazarko i tha Salianjit se PD ka vjedhur veten, ndërsa ky i fundit pretendon se zgjedhjet janë vjedhur nga mazhoranca.

Pjesë nga debati:

Salianji: KE ka 6 vite që jepet rekomandim pozitiv dhe ka 6 vite që dështon qeveria në matje konkrete. Kjo pjesa unë jam shqiptar, unë nuk jam shqiptar, unë jam më shumë se ty! Po këto janë muhabete koti.

Vasili: Përveç bindjeve politike këtë thash.

Salianji: Ka disa matësa. Të jep KE rekomandimin pozitiv për të 6 vit radhazi dhe bije kjo për shkak të korrupsionit, kriminalitetit. Dështon qeveria. Këtë ta thote Vade Pule. Unë dua zgjedhjet si zgjidhje. Unë dua zgjedhje jo diktim.

Nazarko: Po un po të diktoj ty që nuk ti ka vjedhur njeri, ke vjedhur veten se je budalla./CNA.al

Lajmet e fundit nga