LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Doja të vrisja një njeri me ngjyrë"/Aktori i njohur pendohet pas deklaratës

30 Mars 2019, 10:25, Lifestyle CNA
"Doja të vrisja një njeri me ngjyrë"/Aktori i njohur

Liam Neeson iu ka kërkuar ndjesë fansave të tij, pas një deklarate të bërë javë më parë, ku tha se ka qenë i gatshëm që të vriste një njeri me ngjyrë, në shenjë hakmarrje për përdhunimin e një personi të afërt të aktorit.

Ai vazhdoi:- ?Tmerri i asaj që i ndodhi mikeshës sime ndezi mendime të paarsyeshme në kokën time, që në fakt nuk përfaqësojnë personin që unë jam. Duke u përpjekur t?i shpjegoj këto ndjenja sot, e humba atë pikë dhe lëndova shumë njerëz, në një kohë kur gjuha është aq e armatosur dhe një bashkësi e tërë njerëzish të pafajshëm u vunë në shënjestër nga aktet e zemërimit tim?. Neeson u përpoq të thotë se nuk është racist dhe se veprimet e tija kishin të bënin me nderin.

Lajmet e fundit nga