LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Mirëseerdhe"/Këngëtarja shqiptare bëhet pjesë e politikës

29 Mars 2019, 11:49, Lifestyle CNA
"Mirëseerdhe"/Këngëtarja shqiptare bëhet

Eliza Hoxha është bërë pjesë e politikës tashmë, duke u regjistruar në Partinë Demokratike të Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, nëpërmjet një postimi në Instagram, ku ka pozuar përkrah këngëtares së njohur:

?Mirë se erdhe në PDK, Eliza. Profesionalizimi dhe dashuria jote për Prishtinën janë vlerë e madhe në Dekadën e Re, ndërsa PDK mbetet hapësira më e mirë për secilin që ka vizion, plan dhe dëshirë për ta ndryshuar vendin. Me ty dhe të tjerët, Dega e PDK-së në Prishtinë i jep Kryeqytetit atë që po i mungon prej kohësh: vullnetin për t?ia zgjidhur problemet?.

Prej kohësh Eliza është mjaft aktive në rrjetet sociale dhe në protestat që ngrihen mbi problematikat e ndjeshme që ka shoqëria.

Lajmet e fundit nga