LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E keni ditur gjithmonë gabim/Ju nuk i përkisni shenjës tuaj të horoskopit

30 Mars 2019, 10:44, Lifestyle CNA
E keni ditur gjithmonë gabim/Ju nuk i përkisni shenjës tuaj

Lajmi i keq për të gjithë ata që rregullisht e nisin ditën duke i hedhur një sy parashikimit të yjeve është se gjithë këtë kohë mund të kenë lexuar shenjën e gabuar. Të paktën këtë pretendon një grup ekspertësh të BBC-së, që thonë se kalendari astronomik nuk është përditësuar që prej krijimit të tij, më shumë se dy mijë vite më parë nga grekët e lashtë.

Që prej asaj kohe yjësitë janë zhvendosur duke ndryshuar pozicionet e tyre, e po ashtu edhe shenjat zodiakale. Dhe, sipas tyre, nuk bëhet fjalë për një ndryshim të vogël, por shenjat janë zhvendosur me një muaj.

Si shembull, nëse jeni shenja e Demit, nga nesër bëni mirë që t?i hidhni një sy edhe shenjës së Dashit, apo nëse jeni Ujori, lexoni njëherë edhe Bricjapin, ndoshta ju përshtaten më shumë.

Lajmet e fundit nga