LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk i mban dot lotët/Beyonce qan gjatë fjalimit për xhaxhain që ndërroi jetë nga SIDA

30 Mars 2019, 10:53, Lifestyle CNA

Beyonce nuk i mbajti dot lotët, ndërsa u ngjit në skenën e ?GLAAD Awards? ku nderoi xhaxhain e saj Jonny, i cili ndërroi jetë nga SIDA (në kohën kur ajo sapo nisi karrierën në muzikë).

Këngëtarja 37-vjeçare kishte mbështetjen e bashkëshortit të saj Jay Z, teksa u shpreh se humbja e një prej personave më të afërt të familjes ishte një nga eksperiencat më të dhimbshme të jetës së saj.

Diva e muzikës ?pop? pranoi çmimin ?Vanguard Award? në 30-vjetorin e eventit, ndërsa e përshkroi Jonny-n si një nga meshkujt më të mrekullueshëm homoseksual që kishte njohur ndonjëherë.

?Ai ishte i guximshëm dhe nuk kishte pendime, në kohën kur ky vend kishte paragjykime. Të isha dëshmitare e humbjes së betejës së tij kundër SIDA-s ishte një nga eksperiencat më të dhimbshme të jetës sime. Kam shpresë që sfida e tij shërbeu për t?i hapur rrugën të rinjve që të jetojnë lirisht?, tha Beyonce.

Ajo shtoi se të drejtat e komunitetit LGBTQ janë të drejtat e njerëzimit:

?Të zgjedhësh se kë dashuron është e drejta jote?.

Eventi ?GLAAD Awards? lidhet me përfaqësimin dhe gjithëpërfshirjen e komunitetit LGBTQ brenda medias.

 

Burimi: Daily Mail

Lajmet e fundit nga