LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Bush përlotet gjatë fjalimit të lamtumirës/ Im atë na dha besim

5 Dhjetor 2018, 22:41, Aktualitet CNA
Video-Bush përlotet gjatë fjalimit të lamtumirës/ Im

Ish- presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xhorxh Bush, u përlot teksa mbante fjalimin e lamtumirës për të atin, në katedralen e Washingtonit.

Babai i tij ishte Presidenti Xhorxh. H. W Bush, i cili u nda nga jeta katër ditë më parë.

72 vjeçari i kushtoi të atit një tribut shumë emocional, ai e kujtoi të atin përmes frymës së dinjitetit dhe optimizmit.

“Ai ishte një burrë optimist nga natyra, me optimizëm na ka rritur dhe ne, fëmijët e tij dhe na ka bërë të besojmë se çdo gjë është e mundur”, – tha ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga