LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Astrit Patozi i nxjerr bojën Bashës/ Opozita jote me Klevis Balliun nuk frymëzon

5 Dhjetor 2018, 19:32, Aktualitet CNA
Astrit Patozi i nxjerr bojën Bashës/ Opozita jote me Klevis Balliun

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike Astrit Patozi është shprehur se opozita nën drejtimin e Lulzim Bashës nuk frymëzon.

Në një intervistë në emisionin ?Byro Politike? në ABC News Patozi tha se opozita e as Basha dhe as Klevis Balliu nuk frymëzon.

?Banorët janë ngritur që të mos u prishen shtëpitë, janë në të drejten e tyre legjitime. Opozita në këtë protestë është si gjuhetarët që dalin për të gjetur pre rrugës. Opozita nuk frymëzon,as Basha, as Klevis Balliu nuk frymëzojnë. Republika e Re e shuan zjarrin e Unazës së Re. Opozita bën mirë që i mbështet, por duhet të jetë e sinqertë me ta. Kur të shkoje aty të thotë jam këtu që shtëpitë mos prishen.Nuk ka pse proteston te  Astiri për korrupisionin e qeverisë?, –  ka vazhduar ai.

Ndër të tjera Patozi gjatë fjalës së tij ka theksuar se nëse opozita shfaqet tek protesta e studentëve do ta prishë atë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga