LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetari turpëron opozitën/ Studentët s’kanë nevojë për ju

5 Dhjetor 2018, 16:28, Aktualitet CNA

Gazetari Mentor Kikia është shprehur se studentët nuk kan nevojë për mbështetjen e opozitës.

Në një postim në rrjetet sociale Kikia ka shkruar se nëse do donin t?i mbështesnin me të vërtetë studentët, deputetët e opozitës duhet të kishin shkuar në Parlamenet dhe të ngrinin zërin për tarifat e tyre të studimit.

“Studentët tani s?kanë nevojë për mbështetjen tuaj! E dini cila është gjëja më e shëmtuar që po lexoj sot? Deklaratat e ca deputetucëve të opozitës që dalin ?publikisht? në mbështetje të protestës së studentëve.

O zotërinj, studentët nuk kanë nevojë për mbështetjen tuaj tani. Kush jeni ju? Nëse do të donit ti mbështetnit, do të kishit shkuar atje, në atë parlamentin ku merrni pagën, dhe do të kishit ngritur zërin atje për tarifat e tyre të larta, por rrini rrugëve duke bërë gjoja opozitë?- ka shkruar gazetari në postimin e tij.

Ndërsa në përfundim të postimit ai shkruan se  studentët, tani dolën vetë në rrugë dhe s?kanë nevojë ti rrihni ju shpatullat./ CNA.al

Lajmet e fundit nga