LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpërthen cisterna në Itali/ Dhjetra të plagosur, dyshohet për viktima

5 Dhjetor 2018, 15:04, Aktualitet CNA
Shpërthen cisterna në Itali/ Dhjetra të plagosur, dyshohet

Një shpërthim i madh ka ndodhur në një pikë karburanit pranë Borgo Quinzio, në Reatino në Itali.

Në mediat vendase shkruhet se nga shpërthimi ka 18 të plagosur, ndërsa dyshohet edhe për viktima.

Mësohet se mes të plagosurve ka dhe punonjës të zjarrfikëses, ndërsa shkaqet e shpërthimit të cisternës nuk dihen ende./ CNA.al

Lajmet e fundit nga