LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Finalizohet tjetër operacion i rëndësishëm/ Në pranga i shumëkërkuari

5 Dhjetor 2018, 14:39, Aktualitet CNA
Finalizohet tjetër operacion i rëndësishëm/ Në pranga i

Një 40-vjeçar ka rënë në pranga, në kuadër të një operacioni ndërkombëtar mes Policisë Shqiptare, Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe Karabinierisë së Barit.

Mësohet se pas një hetimi intensiv disa mujor me metoda speciale nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, Policia e Shtetit dhe Arma e Karabinierëve të Barit, Itali u zbulua vendbanimi dhe u kap një shtetas i shumëkërkuar në nivel ndërkombëtar.

Sipas uniformave blu, i arrestuari ështështetasi Giovanni Di Cosimo, 40 vjeç, lindur dhe banues në Bari, Itali.

Në ngarkim të tij, Gjykata e Barit ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”, në kuadër të grupit të strukturuar kriminal. Për këtë vepër penale maksimumi i dënimit është 20 vjet burgim.

Lajmet e fundit nga