LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Protesta e studentëve/ Rama-komentuesit: Zhurmë kazanësh

5 Dhjetor 2018, 12:03, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur një komentuesi në rrjetet sociale në lidhje me protestat që po zhvillohen nga studentët për tarifat e provimeve të mbartura.

Në replikën e të tij, Rama e ka quajtur zhurmë kazanesh, dizinformim me dashje këtë situatë.

Komentuesi i ka kërkuar kryeministrit që t?i lërë fotot, por të merret me problemet e studentëve.

?Lëri fotot zoti Rama po shiko dhe zgjidh hallin e studentëve se kanë bërë kaps Tiranën mos mbajë ministra mediokër e pa shkollë ose me shkollë UFO.?- ka shkruar qytetari.

Ndërsa Rama nga ana tjetër ka thënë që të mos dëgjojnë zhurmën e kazanëve mediatik sepse janë duke i dizinformuar.

?Me falni po e para ministrja s?është as pa shkollë as me UFO, ndryshe nga cfarë ju mund të keni mësuar nëpër kazanet mediatike, ndërkohë që pyetja ime është: A jeni ju dakord që t?i paguani ju, pra taksapaguesit, shpenzimet e universitetit për studentët ngelës? Unë për vete nuk jam dakord e para dhe e dyta nuk ka asnjë rritje tarifash qysh prej vitit 2014 (dhe tarifat nuk i vendos ministrja, po vete universiteti sa për dijeni, quhet autonomi universitare) po ka zhurmë kazanesh, dizinformim me dashje apo llaf pas llafi, si edhe këmbëngulje nga një pakicë për të mos pranuar zbatimin e reformës që e nxjerr universitetin nga bataku shumëvjecar. Sa për fotot, unë nuk kam ndërmend ti le, por ju mund të mos hyni këtu dhe kështu shpëtoni edhe nga fotot,?-shkruan Kryeministri./CNA.al

Lajmet e fundit nga