LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luli në panik/ “Vërsul” FRPD-në kundër dhjetoristëve

5 Dhjetor 2018, 12:57, Aktualitet CNA
Luli në panik/ “Vërsul” FRPD-në kundër

Me 8 dhjetor është dita e Rinisë, që është simbolika e lëvizjes së studentëve të dhjetorit 1990, e cila solli përmbysjen e sistemit diktatorial në Shqipëri.

Grupimi ?Dhjetori 90? ka njoftuar se të shtunën, në orën 10:00 do të ketë një aktivitet, ku pritet të ketë kritika të ashpra për situatën politike, por edhe opozitën, apo edhe krizën e thellë në të cilën është zhytur PD-ja dhe gjendjen ku e ka katandisur Lulzim Basha.

Për të shmangur këtë nga mediat, Lulzim Basha i ka ?vërsulur? FRPD-në grupimit të ?Dhjetorit ?90?. Ndërkohë që ky grupim ka njoftuar që takimi do të mbahet të shtunën në orën 10:00, FRPD-ja ka vendosur që të mblidhet në pot ë njëjtën ditë, në orën 11:00.

Pra, Basha për të balancuar dhe për të tërhequr vëmendjen e mediave ka urdhëruar FRPD-në të zhvillojë një aktivitet, pothuajse paralel me atë të grupit ?Dhjetor ?90?.

Nga ana tjetër edhe vetë aktivitetit i FRPD-së ka ftuar edhe ish-dhjetoristë, mes të cilëve pritet të jetë edhe ish-kryeministri Sali Berisha, duke tentuar të sfumojë atë që po ndodh në PD, si dhe frikën dhe panikun e Lulit se mund të sulmohet, si njeri i pabesueshëm, si tradhëtar i grupimit ?Dhjetori ?90?, etj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga