LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I riu thirrje Nikollës/ Studentët të presin në shesh

5 Dhjetor 2018, 15:01, Aktualitet CNA
I riu thirrje Nikollës/ Studentët të presin në shesh

Studenti Dardan Konjufca në një intervistë në emisionin  ?Top Talk? në Top Channel ka folur në lidhje me protestën, që u zhvilluar para Ministrisë së Arsimit nga studentët kundër rritjes së tarifave.

Ai ka kërkuar heqjen e menjëheshme të VKM-së, në të cilën shkruhet se çdo studentë duhet të paguajë tarifën prej 6 mijë lekësh të vjetra, për provimet e mbetura si dhe i ka kërkuar ministres Lindita Nikolla të dal në shesh.

?Është absurde që një student të paguajë shumën prej  6 mijë lekësh të vjetra për provimet e mbetura. Studentët duan, që kjo VKM të hiqet me patjetër. Lindita  Nikolla duhet të dalë në shesh të bisedojë me ne?, – ka vazhduar i riu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga