LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shkundet Austalia nga tërmeti/ Jepet alarmi  dhe për tsunami

5 Dhjetor 2018, 15:35, Aktualitet CNA
Shkundet Austalia nga tërmeti/ Jepet alarmi  dhe për tsunami

Gjatë ditës së sotme Australia është shkundur nga tërmetet. Kurse autoritet kanë dhënë alarmin se në orët në vijim vendi mund të goditet nga një tsunami.

Qendra Paralajmëruese e Tsunamit në Paqësor  ka deklaruar se më të rrezikuarat janë zonat afër territorit francez të Kaledonisë së Re, rreth 1400 km larg bregut të Australisë.

Kurse për Zelandën e Re nuk parashikohet një rrezik i mundshëm deri më tani./ CNA.al

Lajmet e fundit nga