LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tarifat e studimit/ Bushati: Protesta legjitime

5 Dhjetor 2018, 16:24, Aktualitet CNA
Tarifat e studimit/ Bushati: Protesta legjitime

Analisti Andi Bushati e ka quajtur të drejtë dhe legjitime protestën e studentëve që u zhvillua ditën e sotme para Ministrisë së Arsimit.

Nga studio e rubrikës ?Opinion? në Neës 24 Bushati tha se kur qeveria kursen te studentët dhe nuk kursen te oligarkët, në shoqëri krijohet një përplasje.

?Kur kemi të bëjmë me qeverisje që kursen lekë të studenti dhe  nuk kursen te oligarku krijohet krash-i.?-u shpreh analisti.

Me tej ai theksoi se nëse do kishim të bënim me një qeveri të drejtë atëherë protesta kurrsesi s?do kishte përmasa të mëdha.

?Nëse do kishim të bënim me një qeveri të ndershme, protesta do ishte më e vogël, por kur kemi të bëjmë me një qeveri që të pasurit i pasuron më shumë atëherë protesta bëhet me e madhe dhe është legjitime.?-tha Bushati./CNA.al

Lajmet e fundit nga