LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vasili  “shuplakë“ Ramës/ Po grabit miliona me koncesionet e kërkon para nga studentët

5 Dhjetor 2018, 17:43, Aktualitet CNA
Vasili  “shuplakë“ Ramës/ Po grabit miliona me

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka lëshuar akuza të forta kundër kryeministrit Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale Vasili ka shkaruar se Rama që po grabit me miliona para me koncesione kërkon para nga studentët.

?Mos i besoni asnje fjale ketij kryeministri shkollepak, qe urren universitetin,shkencen,kerkimin shkencor dhe dijen ne teresi.

Ky grabit ne menyre te pangopur 24 milion euro per km rruge te Unaza e Re si te ishte rruge prej floriri dhe u rjep parate e u kerkon gjakun studenteve.

Turp e faqe e zeze e ketij qe plackit studentet por edhe e kujtdo, qe hesht ndersa sheh qe studentet i plackiten nga kusaret e qeverise?, – ka vazhduar ai në postimin e tij.

Ndërsa në përfundim të postimit të tij Vasili ka shkruar se të gjitha shpjegimet idiote të Edi Ramës duhen shkelur me këmbë./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga