LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protestat e banorëve të Astirit/ Basha: Mos u dorëzoni, beteja do fitohet

5 Dhjetor 2018, 16:52, Aktualitet CNA
Protestat e banorëve të Astirit/ Basha: Mos u dorëzoni, beteja do

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është bashkuar protestës së banorëve të zonës së Astirit gjatë pasdites së sotme.

Gjatë një prononcimi për mediat Basha tha se Edi Rama ka shkelur prej kohësh vijën e kuqe dhe u kërkoi qytetarëve të mos dorëzohen, pasi sipas tij beteja do fitohet.

?Edi Rama ka kohë që ka shkelur vijën e kuqe. Asnjë zhvillim nuk do të sjellë ky projekt korruptiv. Admirim për kurajon e banorëve. Sot jemi në një betejë kundër vjedhjes ku janë ngritur edhe studentët. Kjo është një revoltë qytetare që po vlon në çdo cep të qytetit dhe në qytetet e tjera. Unë kam një mesazh. Duke vazhduar kështu beteja do fitohet. Mos u dorëzoni se të gjithë së bashku jemi më të fortë dhe do triumfojmë kundër vjedhjes tek Unaza, vjedhjes në universitet dhe duke rikthyer fatin tuaj. Jam i frymëzuar nga qëndresa juaj?, – deklaroi kreu i PD-së.

Ndër të tjera Basha gjatë fjalës së tij tha se ai do të jetë  në krah të çdo proteste. / CNA.al

 

Lajmet e fundit nga