LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shqipëria merr kryesinë e OSBE-së për 2020-ën

5 Dhjetor 2018, 17:01, Aktualitet CNA
Shqipëria merr kryesinë e OSBE-së për 2020-ën

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë ka miratuar kandidaturën e Shqipërisë për kryesinë e vitit 2020.

Duke filluar nga 1 janari i 2019-ës Shqipëria bëhet pjesë e Trojkës. Lajmi është bërë i ditur nga kryesuesja aktuale e OSBE-së, Italia, në një postim në rrjetet sociale.

Vendi ynë ishte kandidatura me potencialet më të madh për të marrë kryesimin e OSBE-së në 2020.

Ndërkohë kryesuesja aktuale e OSBE-së përgëzon Shqipërinë për këtë arritje.

?Urime Shqipërisë për këtë arritje të rëndësishme?-thuhet në postim./CNA.al

Lajmet e fundit nga