LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Identifikohet personi, që plagosi me thikë fqinjin e tij në Elbasan

5 Dhjetor 2018, 18:12, Aktualitet CNA
Identifikohet personi, që plagosi me thikë fqinjin e tij në

Policia  e Elbasanit ka identifikuar personin, që plagosi me thikë fqinjin e tij.

Ngjarja ndodhi në lagjen ?Shënkoll? në Elbasan dhe sherri mes tyre përfundoi në përdorimin e thikës, por fatmirësisht gjendja e të plagosurit është e qëndrueshme dhe jashtë rrezikut për jetën.

?Policia identifikon dhe shpall në kërkim autorin e dyshuar të plagosjes  me mjetë prerës (thik) të 36 vjeçarit.Më datë 05.12.2018, rreth  orës  16:50, në lagjen ?Shënkoll?,  Elbasan, shtetasi L.L.,  për motive të dobëta ka  plagosur me mjet prerës   thikë fqinjin e tij  shtetasin A.Sh., 36 vjeç,  banues në lagjen Shënkoll, Elbasan, i cili është transportua në Spitalin  e Elbasanit, jashtë rrezikut për jetën?  shkruhet në njoftimin e policisë.

Ndërsa grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për  zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. Vijon puna për kapjen e autorit të dyshuar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga