LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rezistenca vazhdon“/ Studentët bëjnë publike kërkesat e tyre për Qeverinë

5 Dhjetor 2018, 19:10, Aktualitet CNA
“Rezistenca vazhdon“/ Studentët bëjnë publike

Studentët kanë njoftuar me anë të një postimi në rrjetet sociale se nesër në orën 8.00 të mëngjesit studentët e të gjitha universiteteve publike do të bojkotojnë sërish mësimin duke u grumbulluar në oborret e fakulteteve përkatëse për të marshuar drejt Ministrisë së Arsimit.

Në orën 10.00 protestojmë përpara ministrisë deri në plotësimin e të gjitha kërkesave!

Po në këtë postim  ata kanë bërë publike dhe kërkesat, që kanë ndaj qeverisë.

“Qeverisë i kërkojmë:

Ndërsa autoriteteve drejtuese të universiteteve publike  studentët u kërkojmë:

Rezistenca vazhdon shkruajnë ata në përfundim të njoftmit të tyre./ CNA.al

Lajmet e fundit nga