LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Patozi e  thotë copë/ Rama ka bërë llogari me Bashën

5 Dhjetor 2018, 19:20, Aktualitet CNA
Patozi e  thotë copë/ Rama ka bërë llogari me

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike Astrit Patozi gjatë një interviste në emisionin ?Byro Politike? në ABC News ka thënë se qeveria edhe kur bëhet fjalë për çështje të ndjeshme është arrogante.

?Edi Rama i ka bërë llogaritë me Lulzim Bashën. Protestat janë spontane dhe nuk janë nën regjimin Bashës. Janë korrekte dhe spontane?, – ka vazhduar ai gjatë fjalës së tij.

Ndër të tjera gjatë fjalës së tij, Patozi ka thënë se protestat mund të fiken nga shfaqja e Lulzim Bashës.

“Protesten mund ta fike shfaqja e Bashës. Në rast se protesta e studentëve  përshkallëzohet dhe kalon në kërkesa politike do të isha i lumtur”, – ka thënë ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga