LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarata tronditëse/ Top Channel rixhiroi një film për Xhafajn, që ti zgjidhte hallin e madh Ramës

5 Dhjetor 2018, 22:09, Aktualitet CNA
Deklarata tronditëse/ Top Channel rixhiroi një film për Xhafajn,

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka shkruar se kryeministri Edi Rama vetëm tani e njohu ish-ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafajn.

Në një postim në rrjetet sociale Vasili pyet se çfarë di Xhafaj, që Edi Rama e hodhi në turrën e druve.

?Cfare di Xhafa qe Edi Rama e hedh ate ne turren e druve? Edi Rama vetem tani njohu Fatmir Xhafen. Media e acaparuar trashe,po kaq trashe ben sikur zbulon Xhafen sot.

Po e njejta media qe ka shkruar elegji dhe antologji te tera mediatike per Xhafen ideator e realizues te reformes ne drejtesi,zbatues i reformes ne polici,njeriut qe godiste grupet kriminale,qe asgjesonte drogen e Tahirit etj etj sot post mortum zbuloi Xhafen “e vertete”, – ka shkruar ai në postimin e tij.

Më tej Vasili shkruan se Top Channel ka rixhiruar një film të vjetër me një çmim të ri, për një hesap të ri dhe për një hall të madh të ri të Edi Ramës.

?Se sa i madh eshte akaparimi,trasta apo zhakja, gjejeni vete emrin,kete e di vetem Edi Rama se eshte edhe ai hallexhiu i madh,po vertet hallexhiu i madh.

Top Chanel nuk tha asgje te re per Xhafajn,por rixhiroi nje film te vjeter me nje cmim te ri,per nje hesap te ri dhe per nje hall te madh te ri te Edi Rames.

Xhafaj eshte po i njejti,por Rama ka ndryshuar…..nga halli i madh. Cfare di Xhafa qe i dhemb kaq shume Edi Ramen qe e detyron te urdheroje djegjen e tij ne turren e druve?, – ka vazhuar Vasili./ CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga