LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Apeli i Ibsen Elezit/ Nëse ju dhimbset ky vend dilni protestoni në 8 dhjetor

5 Dhjetor 2018, 22:23, Aktualitet CNA
Apeli i Ibsen Elezit/ Nëse ju dhimbset ky vend dilni protestoni në 8

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Dega Kukës, Ibsen Elezi në një postim në rrjetet sociale ka shkruar se 8 dhjetori dita simbolike e studentëve duhet te rikthehet si në vitin 199o.

“8 Dhjetori si nje dite simbolike e revoltes studentore ndaj diktatures, duhet te rikthehet si ne 90. Ndoshta kete rradhe ka edhe me shume arsye, reagimi duhet te jete edhe me i forte.

Atehere u rrezua nje diktature e eger por e dukshme, sot duhet te rrezojme nje neodiktature moderne, e padukshme e fshehur nen petkun e demokracise, pa konture , nje trajte amorfe, kjo e ben edhe me te veshtire?, – ka shkruar ai në postimin e tij.

Më tej në postim e tij ka bërë apel të gjithë qytetarëve në Shqipëri, atyre që u dhimbset ky vend të dalin dhe të protestojnë në 8 dhjetor.

?Studente, Pedagoge, Artiste, Arsimtare, Mjeke, Minatore, Fermere, te papune, banore qe jua kane vene traun, banore qe po ju prishin shtepite, cdo kush qe i dhimbset vendi i tij, duhet te cohemi dhe te protestojme ne kete dite simbolike.

Te protestojme pa nderprere deri ne largimin e kesaj kaste politike qe ka marr peng vendin?, – përfundon ai në postim e tij./ CNA.al

Lajmet e fundit nga