LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Harrojeni Versacen/Pasi e bleu, Michael Kors do t’i ndryshojë edhe emrin kompanisë gjigante

26 Shtator 2018, 22:00, Aktualitet CNA
Harrojeni Versacen/Pasi e bleu, Michael Kors do t’i ndryshojë edhe

Michael Kors është vetëm një hap larg blerjes zyrtare prej 2.1 miliardë dollarësh, të shtëpisë së modës së themeluar nga Gianni Versace.

Kjo blerje e shtrenjtë do t?i mundësojë Kors shtrirjen në tregun europian të produkteve të shtrenjta.

Pasi të mbyllet marrëveshja, Kors do t?i ndryshojë emrin Versace-s në “Capri Holdings”, i frymëzuar nga ishulli i bukur dhe luksoz italian.

Ky do të jetë emri që do të paraprijë brendin e ri të Michael Kors.

Kors ka në plan të rrisë të ardhurat nga Versace, të zgjerojë nga 200 në 300 rrjetin e dyqaneve të shitjeve me pakicë si dhe të shtojë llojin e aksesorëve që do të nxjerrë në shitje.

Lajmet e fundit nga